Въведение в позитивната дисциплина

Разработване на подходящи стратегии за изграждане на позитивна дисциплина, които потенциално могат да се интегрират в училищната среда и обществото, както за ученици с типично развитие, така и за ученици със специални образователни потребности. Какво стои зад предизвикателното поведение на децата и учениците, какво задълбочава конфликтите, защо традиционните подходи на обучение не помагат да се справим в кризисна ситуация? Тези въпроси ще получат отговор в обучението - „Въведение в позитивната дисциплина“. Когато конвенционалните обучителни методи не могат да достигат до някои ученици, тогава учителите и педагогическите специалисти трябва да развият компетентности, свързани с изграждане на позитивна дисциплина при децата. Компетентното общуване с децата дава на учителя свобода да изгради структурирана и предвидима околна среда, като използва подходящи за възрастта и в същото време полезни дейности. А също така това обучение показва, как алтернативните методи на комуникация могат да се използват за изграждане на позитивна дисциплина и в същото време да са съвместими и с изискванията на стандартната училищна програма.

Програмата е насочена към:

  •         учители
  •         директори
  •         заместник-директори
  •         педагогически съветници, психолози
  •         логопеди, рехабилитатори, ресурсни учители
  •         възпитатели

 

Цели на програмата:

-Повишаване компетентността на различните групи педагогически специалисти, свързани с изграждането на позитивна дисциплина в общуването с децата.

-Получаване на знания, относно методите на работа при изграждане на позитивна дисциплина и запознаване с инструментариумите, свързани с взаимното уважение и респект.

-Практическо приложение на 20 различни дейности и теми, които илюстрират, как уменията могат да се усвояват ефективно от различните групи деца и ученици в унифицирания контекст на полезни дейности.

Лектор: 

Д-р Емануела Стоилова е магистър по Специална педагогика и Логопедия от СУ "Св, Климент Охридски" . Защитава докторска дисертация през 2015 г. и от 2016 г. до 2023 г. е хоноруван преподавател във Факултета по науки за образованието и изкуствата (ФНОИ). От 2001 г. до 2013 г. работи като учител на ученици с нарушено зрение и множество увреждания в училището за ученици с нарушено зрение "Луи Брайл" в гр. София. От 2004г. до 2005 г. специализира в училището „Пъркинс“, САЩ като част от Educational Leadership Programme (ELP). От 2018 г. до 2023 г. работи като главен експерт в дирекция „Приобщаващо образование“на Министерството на образованието и науката. От 2023 г. е главен асистент към катедра “Специална педагогика“ на ФНОИ в СУ „Св. Климент Охридски“. Д-р Емануела Стоилова има редица публикации в специализирани списания в България, има издадена книга на английски език от международно научно издателство. Участва в множество международни научни конференции. От 2006 г. е член на Международния съвет за образование на хора с увредено зрение (ICEVI). Има опит като международен обучител за учители на ученици с множество увреждания и опит в европейски проекти. От 2024 г. е председател на Българската асоциация за обучение на зрително затруднени деца (БАОЗЗД).

Курсът е утвърден със заповед на министъра на образованието и науката.

Брой кредити: 1

Цена: Размерът се определя съобразно броя на участниците, местонахождението. Предвиждат се отстъпки за цялостни екипи на детски градини и училища. Възможност за организиране на обучението на работното място или изнесено.

Удостоверение: НИОПП е вписан в регистъра на МОН за квалификация на педагогически специалисти и издава удостоверения с образователни кредити.

За повече информация: 0877 183 624 или на nioppbg@gmail.com